Psychoterapia Integratywna systemowa Kraków

tel.: 530 22 32 42
Zarezerwuj Konsultację | Psychoterapię grupową | Warsztaty tematyczne

PÓŁROCZNA GRUPA PSYCHOTERAPEUTYCZNA

--- CHODZĄ ULICAMI LUDZIE ---

Chodzą ulicami ludzie: maj przechodzą, lipiec, grudzień...Zagubieni wśród ulic bram; przemarznięte grzeją dłonie, dokądś pędzą, za czymś gonią i budują wciąż domki z kart. Autor: Wolna Grupa Bukowina

Termin: 20 styczeń - 16 czerwiec 2021Zobacz daty spotkań
 • 2021-01-20
 • 2021-01-23
 • 2021-01-27
 • 2021-02-03
 • 2021-02-10
 • 2021-02-17
 • 2021-02-24
 • 2021-03-03
 • 2021-03-10
 • 2021-03-17
 • 2021-03-24
 • 2021-03-31
 • 2021-04-07
 • 2021-04-14
 • 2021-04-21
 • 2021-04-28
 • 2021-05-05
 • 2021-05-12
 • 2021-05-19
 • 2021-05-26
 • 2021-06-02
 • 2021-06-09
 • 2021-06-16
Cena od: 2400 PLN

PÓŁROCZNA GRUPA PSYCHOTERAPEUTYCZNA

Ja mam iść na grupę ?

Rozważasz uczestniczenie w grupie? Możliwe, że Twoją pierwszą reakcją jest lęk przed konfrontacją swoich problemów w kontakcie z nowymi osobami. Nie wiem czy to Ci poprawi humor ale inni uczestnicy czują to samo. Jak to przekroczyć? Tak jak inni - dochodząc do wniosku, że w ostateczności do stracenia masz tylko pół roku a do zyskania nawet całe życie. Półroczna grupa ogólna to propozycja dla kobiet i mężczyzn, którzy przekraczają swoje lęki, poszerzają granice, otwierają się na psychoterapeutyczną przygodę i dojrzewanie.

Wybierz zakładkę:

PÓŁROCZNA GRUPA PSYCHOTERAPEUTYCZNA

Dlaczego terapia grupowa a nie indywidualna?

Terapia grupowa to przesiadka z dobrego samochodu do Ferrari. Terapia indywidualna jest bezpieczna, dopasowana do potrzeb klienta…. i wszystko jest jak należy ale czegoś istotnego brakuje. To istotne coś to PROCES GRUPOWY czyli mówiąc w uproszczeniu brakuje w terapii indywidualnej szeregu zjawisk zachodzących między uczestnikami w obszarze behawioralnym (następuje negocjacja akceptowalnych zachowań), emocjonalnym (następuje emocjonalny dyskomfort) i poznawczym (następuje nowe postrzeganie świata i jego interpretowanie) …. Zjawiska te tworzą intensywną dynamikę, która wybija uczestników ze strefy komfortu a zatem szybciej prowadzi do ujawnienia się tych aspektów, które są istotne dla poprawienia jakości życia uczestników grupy – rzecz jasna dzieje się to w atmosferze poszanowania odmienności wszystkich uczestników grupy wraz z każdą osobistą historią, która doprowadziła ich do miejsca życia w którym się znaleźli. Kolejną zaletą terapii grupowej jest możliwość korzystania z sesji w sposób aktywny lub pasywny. Aktywne korzystanie występuje wtedy gdy uczestnik wyrazi życzenie aby wykroczyć poza schemat pracy procesowej (gdzie terapeuta jest bardziej wycofany i wspiera delikatniej np. poprzez zadawanie pytań, które prowadzą do osobistych wglądów) i chce pracować dużo bardziej intensywnie czyli wyraża zgodę aby terapeuta podejmował dużo bardziej odważne – tj. mocniej angażujące pacjenta interwencje. Na sesje można jednakże przychodzić również po to aby „odpoczywać” i korzystać z nich pasywnie. W takiej sytuacji uczestnik uczestniczy w pracy innego uczestnika poprzez dzielenie się z nim swoimi przemyśleniami lub może być nieco wycofany w czasie gdy terapeuta i inni uczestnicy wspierają inną osobę. Pomimo faktu, że dany uczestnik jest w danym dniu nieco wycofany w dalszym ciągu korzyść polegać może na odnajdywaniu / odkrywaniu w swoim życiu analogicznych spraw, które pojawiają się w pracy kolegi / koleżanki z grupy. Dodatkową korzyścią grupy ogólnej jest obecność kobiet i mężczyzn. Rozpoczynając proces terapeutyczny w towarzystwie mężczyzn i kobiet będziesz mógł skonfrontować Twój sposób reagowania na świat otrzymując punkt widzenia / wsparcie męskie i kobiece.

 

— Psychoterapeutyczna grupa ogólna—

—  GRUPA KRÓTKOTERMINOWA, COTYGODNIOWA, ZAMKNIĘTA—

 

W dużym stopniu jesteś dzisiaj tym kim jesteś z powodu wszelkich okoliczności związanych z Twoim dorastaniem od okresu prenatalnego do TERAZ. Dodatkowo, uwzględniając myślenie w nurcie systemowym, to kim jesteś może również być związane z wcześniejszymi pokoleniami, które „niewidzialnymi więzami” / genetycznie wpływają również na twoje obecne życie i wyżej wspomniane RELACJE z innymi. Aby to uprościć można przyjąć, że to kim jesteś to wypadkowa temperamentu, charakteru i systemu wartości. Nie da się zmienić temperamentu, tj. wrodzonego sposobu w jaki organizm wchodzi w reakcję z tym co pochodzi ze świata zewnętrznego ale da się zmienić charakter. Praca psychoterapeutyczna sprzyjać będzie Twojemu rozwojowi poprzez uelastycznianie Twojego typu osobowości – będziesz uczył się zamieniać niedojrzałe sposoby reagowania [niedojrzałe mechanizmy obronne] na dojrzałe sposoby reagowania jak również poprzez modyfikowanie Twojego obrazu siebie i innych, który powstał w ramach Twoich relacji z najważniejszymi osobami z Twojego życia (zazwyczaj rodzice). W prostych słowach Twoje zdrowienie mierzone będzie nie tylko ale przede wszystkim zdolnością bycia w dojrzalej relacji z drugim człowiekiem.

Czyli relacja jest aż tak ważna?

Problemy psychologiczne powstają w relacjach z ludźmi a zatem w relacjach z ludźmi mogą zostać naprawione. Grupa psychoterapeutyczna tworzy doskonały kontekst w ramach, którego manifestują się wszystkie trudności z przeszłości uczestników z tą jednak różnicą, że teraz te trudności mogą być przeżywane w sposób świadomy z różnymi uczestnikami grupy i z prowadzącymi psychoterapeutami. Grupa staje się w ten sposób środowiskiem w którym uczestnicy pod okiem prowadzącego mają możliwość do granic możliwości wyrażać siebie, eksperymentować bez obaw, że kogoś skrzywdzą, pokazywać w bezpiecznych warunkach swoje piękne i brzydkie strony. Wspólnym mianownikiem takiej pracy staje się zdobywanie doświadczenia w realnym kontakcie interpersonalnym. Więcej informacji ogólnych na temat psychoterapii grupowej znajdziesz na w zakładce GRUPOWA na podstronie PSYCHOTERAPIA

 

Co będzie efektem terapii grupowej *

*Wszystkie wyszczególnione poniżej korzyści zostaną osiągnięte w większym lub mniejszym stopniu. Ciężko gwarantować poziom rozwoju precyzyjnie ale mam przekonanie, że poprawa nastąpi.

 • BĘDZIESZ bardziej asertywny – będziesz czuł się bardziej komfortowo niż niekomfortowo gdy konsekwencją Twoich dobrych decyzji będzie fakt, że ktoś cię nie lubi lub wywiera na Ciebie presję. | BĘDZIESZ bardziej wyrazisty / w kontakcie z Twoją PRAWDĄ / wyraźniej zajmiesz przestrzeń w swoim postępowaniu a to przełoży się na szacunek ze strony Twojego otoczenia w stosunku do Ciebie. | BĘDZIESZ bliżej i bez lęku w zwyczajnych kontaktach interpersonalnych. | BĘDZIESZ potrafił być „dzieckiem” (wymiar zdrowia osoby dorosłej) czyli pokonasz przymus bycia nadętym bufonem lub szarą, niewidzialną myszką. | ROZPOZNASZ i zaakceptujesz to wszystko co można nazwać Twoimi zasobami i deficytami. | JAKO KOBIETA / MĘŻCZYZNA ZROZUMIESZ czasem nieco trudny do zrozumienia świat mężczyzn / kobiet i nauczysz się na niego reagować szanując jednocześnie siebie i kobiety / mężczyzn. | BĘDZIESZ potrafił świadomie i adekwatnie korzystać ze swojej energii ( którą jest również m.in. złość). | NAUCZYSZ SIĘ nowego języka jakim jest CZUCIE*, wzbogacając w ten sposób oparte dotychczas tylko na rozumie Twoje rozumienie sytuacji relacyjnych.

* CZUCIE, jako narzędzie poznania rzeczywistości, jest naturalną domeną kobiet ale mężczyźni też mogą nauczyć się tego języka. W ocenie rzeczywistości , szczególnie w relacji z drugim człowiekiem, nie będą już tylko uczestniczyć twoje zasoby intelektualne.

Elementy obecne w terapii półrocznej

Głównym elementem terapii będzie praca procesowa czyli taka praca, która bazuje na tym co się będzie pojawiać w interakcji pomiędzy uczestnikami – w tego typie pracy terapeuta jest bardziej wycofany a jego rola głównie sprowadza się do wspierania uczestników w zrozumieniu tego co się wydarza w interakcji między uczestnikami poprzez zadawanie pytań i naprowadzanie uczestnika na osobiste odkrycie ważnych rzeczy – prowadzi to do osobistych wglądów uczestników grupy. Dodatkowo, spotkania wzbogacone będą o pracę z ciałem, techniki relaksacyjne i inne elementy zmierzające do pogłębienia świadomości siebie i swojego kontaktu z otaczającym nas światem ludzi (relacje). Aby praca miała w sobie również element strukturalny można oczekiwać, że uczestnicy grupy „przerobią” zagadnienia, które zaproponuje terapeuta i te, które zaproponują uczestnicy. Na wyraźne życzenia uczestnika Terapeuta może wykroczyć poza ramy terapii procesowej w kierunku pracy ściśle terapeutycznej gdzie konkretny uczestnik otrzymuje możliwość pracowania w sposób dużo bardziej intensywny nad swoim problemem a interwencje terapeuty mogą być bardziej odważne – tj. mocniej angażujące pacjenta / klienta w procesie leczenia / dojrzewania.

Przykładowe zagadnienia:

CZEGO PRAGNĄ KOBIETY / MĘŻCZYŹNI ? – mężczyzna / kobieta to również rola społeczna, której jakość testowana jest w związkach przez partnerów. Dowiesz się co jest ważne dla kobiet / mężczyzn, jakie oczekiwania spełnić a jakie nie i jak sobie poradzić z rozczarowaniem? WYRAZISTE ZAJMOWANIE PRZESTRZENI / POSZERZANIE GRANIC / WYRAŻANIE SWOJEJ PRAWDY– Jak zajmujesz sobą przestrzeń w domu, pracy, na ulicy? Czy jesteś wyrazisty gdy czegoś chcesz czy też robisz coś tak jakbyś tego nie robił pozostawiając za sobą posmak „nijakości”?Realizacja tego aspektu możliwa jest tylko wtedy gdy odkryjesz / poszerzysz swoją tożsamość → ODKRYWANIE / POSZERZANIE SWOJEJ TOŻSAMOŚCI – Praca w grupie pozwoli Ci w bezpiecznych warunkach odkrywać i wyrażać to kim jesteś . Czy Ty w ogóle czujesz kim jesteś? Czy możliwe jest, że jesteś kimś innym w towarzystwie różnych ludzi? Czy w sytuacji stresu wycofujesz się i przestajesz istnieć w prawdzie? Kiedy jesteś prawdziwy? Co się stanie jeśli zaczniesz wyrażać prawdziwego siebie? | OBECNOŚĆ vs NIEOBECNOŚĆ – wiele kobiet mówi do swoich mężczyzn, że nie czują ich obecności. Faktycznie często jest tak, że panowie są obecni intelektem a nie ma ich duchem! Czy da się to zmienić? Będziemy temu sprzyjać. | DOBRY SEKS – Seks to ważna sprawa i tym też się zajmiemy poszerzając rozumienie intymności | SIŁA MĘSKA – Co to znaczy, że jest się silnym mężczyzną? Masz kontakt ze swoją siłą? Skąd ona płynie? | BYĆ KOBIETĄ – Co to znaczy być kobiecą kobietą? Masz kontakt ze swoją kobiecością? RODZICE. Co łączy Cię z Twoim ojcem i matką? Jesteś połączony miłością, nienawiścią, jakimś zniewoleniem, przymusem bycia jakimś, litością nad ich losem? Nie wiem gdzie jesteś w relacji z nimi ale dobrze jest zamknąć ten etap we właściwy sposób. | INTEGRACJA TWOJEGO „JA” POPRZEZ PRACĘ Z CIAŁEM – częścią pracy terapeutycznej jest integracja twojego JA co możemy wspierać poprzez odpowiednią pracę z ciałem. Aby dowiedzieć się więcej o psychoterapeutycznej pracy poprzez ciało i czym jest integracja Twojego JA zapraszam do zakładki integracja Ja na podstronie PRACA Z CIAŁEM. Podczas półrocznej grupy NIE ma możliwości aby zrealizować ten moduł choćby w sposób podstawowy. Możliwe jest natomiast zakosztowanie tego typu pracy i cieszenie się małymi sukcesami. MODYFIKOWANIE PARTNERA– Rozumiem, że wiele osób chciałoby zmodyfikować charakter swoich partnerów. Wierzą oni, że jeśli on / ona się zmieni to wszystko się naprawi. A zatem czy możliwe jest zmienianie partnera? Czy oczekiwanie, że ktoś się zmieni nie jest przypadkiem zaprzeczeniem miłości? Co się da zmienić a czego się nie da i jak zmieniać dowiesz się na półrocznej grupie psychoterapeutycznej.

Leczenie

Ostatecznym celem naszej pracy jest zdolność do bycia w dojrzałych relacjach co wyraża się również poprzez rezygnację z grania w gry psychologiczne. To co kiedyś zostało zepsute w relacjach z ważnymi osobami z Twojego życia teraz musi zostać naprawione w relacji z członkami grupy i w relacji z terapeutą – możesz być zdziwiony ale prawda jest taka, że jeśli coś naprawisz w relacji z uczestnikami grupy to naprawisz też to we wszystkich ważnych relacjach z Twojego życia poza-grupowego. Warto też wiedzieć, że zdrowie nie jest stanem idealności tylko raczej oscylacją pomiędzy skrajnościami a więc również Twoje zdrowie będzie mierzone jakością twojej elastyczności a nie obecnością stanu perfekcji.

 

Paweł Potoniec

Mgr Paweł Potoniec Studia wyższe ukończyłem na 1) uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie 2) Saint Michael's college w stanie Vermont, USA Jestem absolwentem Podyplomowego Czteroletniego Studium Psychoterapii Integratywnej w Krakowie , w ramach którego odbywałem szkolenie certyfikacyjne. Jestem psychoterapeutą certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej jak również przez EAP (European Association  for Psychotherapy). Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej wchodzącego w skład Polskiej Rady Psychoterapii. Moje kształcenie do zawodu psychoterapeuty odbyło się zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Polskiej Rady Psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej. Przeszedłem własną terapię w nurcie humanistycznym. szkolenia dodatkowe:
 • Szkolenie w diagnozie klinicznej: DSM-IV-TR,
 • Integratywna Psychoterapia Krótkoterminowa
 • Integratwna Psychoterapia Depresji
 • Integratywna Terapia Zaburzeń Lękowych
 • Psychosomatoterapia, mindfulness
 • Psychoterapia pacjentów z zaburzeniami jedzenia
 • Hipnoza kliniczna
 • Psychoterapia poprzez pracę z ciałem
 • psychoterapia par

-- Doświadczenie zdobyte poza praktyką we własnym gabinecie --

Od stycznia 2013r do grudnia 2015r, odbyłem staż psychoterapeutyczny w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej. Prowadziłem w tym czasie terapię indywidualną, terapię par i rodzin pod ścisłą cotygodniową superwizją. Doświadczenie zawodowe zdobyłem również w pracy z pacjentami psychotycznymi podczas stażu klinicznego w Szpitalu Specjalistycznym im.dr.Józefa Babińskiego w Krakowie. Od roku 2013 do chwili obecnej prowadzę grupy psychoterapeutyczne w Krakowskim Centrum Terapii Uzależnień Monar. Moją pracę superwizuję u certyfikowanych superwizorów (certyfikaty PTP, EAP, PTPI). Jestem żonaty, jestem ojcem trojga dzieci.

Informacje organizacyjne:

 • Ilość uczestników: do 14 osób
 • Ilość sesji: 24
 • Czas pojedynczego spotkania: 120 minut
 • Częstotliwość spotkań: 1 raz w tygodniu
 • Godzina i dzień spotkania:
edycja jesienna: wtorek o godzinie 18.00 edycja zimowa: środa o godzinie 18:00 + sobota 23. 01.2021 (4h)
 • okres trwania grupy:
edycja jesienna: od 13 października 2020 do 30 marca 2021 edycja zimowa: od 20 stycznia 2021 do 16 czerwca 2021
 • Miejsce spotkania: ul. Wrocławska 8/2

Co mi to da?

--- Psychoterapeutyczna grupa ogólna ---

---  GRUPA KRÓTKOTERMINOWA, COTYGODNIOWA, ZAMKNIĘTA ---

Ja mam iść na grupę ?

Skoro to czytasz to prawdopodobnie rozważasz rozpoczęcie terapii? Gama problemów życiowych jest tak duża, że dla każdego coś się znajdzie - może czujesz się gorszy, masz problemy związkowe, trudności w pracy, czujesz się samotny, dzieci sprawiają ci kłopoty, pijesz za dużo alkoholu, robisz niepotrzebne zakupy lub może twoje życie jest uporządkowane i nie ma żadnego kryzysu ale brakuje ci głębszego sensu. Cokolwiek gra w Twoim sercu być może to jest dobry moment na podjęcie decyzji o psychoterapii w grupie. Jeśli nie masz żadnych wątpliwości to gratuluję i zapraszam do uczestniczenia w terapeutycznej przygodzie. Jeśli jednak jeszcze nie podjąłeś decyzji to pewnie coś cię powstrzymuje. Jakaś część ciebie sabotuje pomysł terapii ale racjonalna część ciebie wie, że  poprawić jakość twojego życia możesz Ty i tylko Ty. Pozostaje inne, realistyczne pytanie - czy nie lepiej byłoby na terapii indywidualnej? Praca w grupie sprzyja mocniejszym doświadczeniom interpersonalnym i emocjonalnym niż w terapii indywidualnej, ale i dlatego w grupie proces twojej zmiany może być intensywniejszy i szybszy. Porównując terapię indywidualną do grupowej to przesiadka z dobrego samochodu do Ferrari. Możesz przepracować trudności interpersonalne i uwolnić swoje  zdolności, uśpione zasoby - nawet te, o których istnieniu dotąd nie widziałeś.

O grupie terapeutycznej w kilku słowach

Co robią uczestnicy grupy?

 • Decydują się spotkać i uczestniczyć w kontakcie interpersonalnym w którym zagwarantowana jest bezpieczna przestrzeń do eksperymentowania w wyrażaniu swoich uczuć – zarówno przyjemnych jak i nieprzyjemnych.
 • Jakość tego kontaktu tworzy osobiste doświadczenie a co za tym idzie wiedzę „czutą” na temat samego siebie i innych. Dzieje się to na podstawie obserwacji tego jak reakcje innych ludzi wpływają na nasze samopoczucie a nasze reakcje na ich samopoczucie.
 • Efektem interakcji między uczestnikami grupy będą osobiste wglądy i informacje zwrotne - wiedza ta płynąć będzie od samego siebie (osobisty wgląd) od terapeuty i od wszystkich uczestników grupy. Uczestnik dowiaduje się co i jak robi, do czego dąży a czego unika, jak buduje relacje.
 • Uczestniczą w mini warsztatach pogłębiających poprzez doświadczenie świadomość siebie i swojego wpływu na innych.
 • Otrzymują i doskonalą narzędzia poprawiające jakość relacji.

Co będzie efektem terapii grupowej *

Terapia grupowa prowadzić może do rozpoczęcia nowego etapu życia ponieważ pogłębiona zostaje wewnątrz-sterowność a zatem nadzieja na osobistą sprawczość.  Poszerzona zostaje świadomość własnego JA co prowadzić będzie do pogłębienia / oczyszczenia istniejących relacji z samym sobą i innymi. Korzyści, które z tego wynikają przejawiać się mogą w takich  aspektach życia jak rodzina, praca, seks, pieniądze, przyjaźń itp. Dojrzałość Twojego JA doprowadzać Cię będzie do wyborów afirmujących JAKOŚĆ życia bardziej niż jego ilość. *Wszystkie wyszczególnione poniżej korzyści zostaną osiągnięte w większym lub mniejszym stopniu. Ciężko gwarantować poziom rozwoju precyzyjnie ale mam przekonanie, że poprawa nastąpi – u niektórych większa a u niektórych mniejsza.
 • BĘDZIESZ bardziej asertywny - będziesz czuł się bardziej komfortowo niż niekomfortowo gdy konsekwencją Twoich dobrych decyzji będzie fakt, że ktoś cię nie lubi lub wywiera na Ciebie presję.
 • BĘDZIESZ bardziej wyrazisty w kontakcie z Twoją PRAWDĄ / wyraźniej zajmiesz przestrzeń w swoim postępowaniu a to przełoży się na szacunek ze strony Twojego otoczenia w stosunku do Ciebie.
 • BĘDZIESZ bliżej i bez lęku w zwyczajnych kontaktach interpersonalnych.
 • BĘDZIESZ potrafił bawić się "jak dziecko” (wymiar zdrowia osoby dorosłej) czyli pokonasz przymus bycia nadętym bufonem lub szarą myszką schowaną w kącie.
 • ROZPOZNASZ i zaakceptujesz to wszystko co można nazwać Twoimi zasobami i deficytami.
 • JAKO KOBIETA / MĘŻCZYZNA zrozumiesz czasem nieco trudny do zrozumienia świat mężczyzn / kobiet i nauczysz się na niego reagować szanując jednocześnie siebie i kobiety / mężczyzn.
 • BĘDZIESZ potrafił świadomie i adekwatniekorzystać ze swojej energii ( m.in. złości)
 • NAUCZYSZ SIĘ nowego języka jakim jest CZUCIE*, wzbogacając w ten sposób oparte dotychczas tylko na rozumie Twoje rozumienie sytuacji relacyjnych.
* CZUCIE, jako narzędzie poznania rzeczywistości, jest naturalną domeną kobiet ale mężczyźni też mogą nauczyć się tego języka. W ocenie rzeczywistości , szczególnie w relacji z drugim człowiekiem, nie będą już tylko uczestniczyć twoje zasoby intelektualne.

Elementy obecne w terapii półrocznej

Głównym elementem terapii będzie praca procesowaczyli taka praca, która bazuje na tym co się będzie pojawiać w interakcji pomiędzy uczestnikami – prowadzi to do osobistych wglądów uczestników grupy ponieważ stają się świadkami jak reakcje innych ludzi wpływają na ich samopoczucie, ocenę innych i siebie. Dodatkowo, spotkania wzbogacone będą o pracę z ciałem, techniki relaksacyjne i inne elementy zmierzające do pogłębienia świadomości siebie i swojego kontaktu z otaczającym nas światem ludzi (relacje). Na wyraźne życzenia uczestnika Terapeuta może wykroczyć poza ramy terapii procesowej w kierunku pracy ściśle terapeutycznej gdzie konkretny uczestnik otrzymuje możliwość pracowania w sposób dużo bardziej intensywny nad swoim problemem a interwencje terapeuty mogą być bardziej odważne – tj. mocniej angażujące pacjenta / klienta w procesie leczenia / dojrzewania.

Leczenie w psychoterapii grupowej

Ostatecznym celem naszej pracy jest zdolność do bycia w dojrzałych relacjach. To co kiedyś zostało zepsute / było niesatysfakcjonujące w relacjach z ważnymi osobami z Twojego życia (np. z rodzicami) ma ogromny wpływ na funkcjonowanie w relacjach z innymi obecnie i teraz musi/może zostać naprawione w relacji z członkami grupy i w relacji z terapeutą. Możesz być zdziwiony ale prawda jest taka, że jeśli coś naprawisz w relacji z uczestnikami grupy to naprawisz też to we wszystkich ważnych relacjach z Twojego życia poza-grupowego. Warto też wiedzieć, że zdrowie nie jest stanem idealności tylko raczej oscylacją pomiędzy skrajnościami a więc również Twoje zdrowie będzie mierzone jakością twojej elastyczności a nie obecnością stanu perfekcji.

Kwalifikacja do grupy

Jeżeli rozważasz uczestnictwo w grupie psychoterapeutycznej zapewne dzieje się tak ponieważ zostało Ci to zasugerowane przeze mnie, innego psychoterapeutę, znajomego lub znalazłeś ofertę w Internecie. Jeśli zostało Ci to zasugerowane przeze mnie lub innego psychoterapeutę, oznacza to, że jesteś gotowy do uczestniczenia w grupie i możesz w każdej chwili wykonać rezerwację poprzez wpłatę zadatku z poziomu strony internetowej lub bezpośrednio w gabinecie. Jeśli nie mieliśmy możliwości wcześniej się poznać, konieczna jest wcześniejsza konsultacja podczas, której będę miał możliwość lepiej Cię poznać i upewnić się, że możesz na tym etapie dołączyć do grupy. W takiej sytuacji zapraszam na standardową konsultację psychoterapeutyczną.

Konsultacja

Konsultacja psychoterapeutyczna to standardowa sesja pozwalająca terapeucie zorientować się jakiej natury są Twoje kłopoty i jakie masz potrzeby. Zadając samemu i reagując na moje pytania, będziemy mogli wspólnie nabrać przekonanie co do tego co jest najlepszym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb. Jeśli wspólnie zgodzimy się, że grupa psychoterapeutyczna jest dla Ciebie korzystnym wyzwaniem to będzie to równoznaczne z kwalifikacją do grupy.

Inny scenariusz

Mając na względzie dobro Twoje i innych uczestników, istnieje teoretyczna możliwość, że nie zostaniesz zakwalifikowany do grupy. W zależności do skali trudności, może zostać Ci zasugerowana mniejsza lub większa ilość sesji indywidualnych celem przygotowania Cię do uczestniczenia w psychoterapii grupowej.

Lokalizacja: Ul. Wrocławska 8/2 --> druga klatka od lewej strony budynku. Aby wejść do budynku skorzystaj z domofonu

 • PRZYJEŻDŻASZ SAMOCHODEM? Lokal znajduje się w strefie płatnego parkowania. Jeśli będziesz miał kłopot z zaparkowaniem polecam poszukanie miejsca do parkowania na pobliskiej ulicy Odrowąża. Dla miłośników technologii przypominam o istnieniu aplikacji SkyCash - pozwoli Ci ona łatwo opłacać parking z poziomu Twojego smartfona. CHCESZ ZAPARKOWAĆ BEZPŁATNIE? --> idąc od Nowego Kleparza ulicą Prądnicką w kierunku wiaduktu kolejowego dojdziesz do nieformalnego miejsca parkingowego po prawej stronie ulicy (tuż przed wiaduktem, pod mostem tramwajowym). Miejsce trudno przeoczyć gdyż parkuje tam wielu miłośników nieodpłatnego parkowania. Spacer od tego miejsca do gabinetu zajmie Ci około 5 minut.
 • PRZYJEŻDŻASZ KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ ? Lokal znajduje się w pobliżu przystanku lini 130, przystanku tramwajowego i autobusowego Nowy Kleparz i przystanku tramwajowego Dworzec Towarowy.
Chcesz przenocować w Krakowie w dniu Twojej sesji? Współpracujemy z firmą KrakowHomes zajmujacą się wynajmem krótkoterminowym. Znajdziesz ją pod adresem: www.krakowhomes.com | Chcesz taniej? Dysponujemy pokojem noclegowym w lokalu w którym odbywa się grupa psychoterapeutyczna. Zapytaj o szczegóły.
Sala przeznaczona na pracę grupową sąsiaduje z tarasem, kuchnią, pokojem i sypialnią.
 • Sala do pracy grupowej - komfortowa ze względu na przestronność, wystrój, obecność mediów używanych podczas warsztatów: rzutnik multimedialny, nagłośnienie, TV
 • Taras i ogród - usytuowany za budynkiem i dostępny bezpośrednio z sali terapeutycznej. Prywatność zapewniona dzięki wysokim murom, bujnej roślinności. Meble ogrodowe, namiot, fontanna tworzą klimat do przyjemnego spędzenia czasu w przerwie na kawę, papierosa itp.
 • Kuchnia  - w pełni funkcjonalna kuchnia pozwala uczestnikom na przygotowanie kawy, herbaty lub na organizację większego wydarzenia grupowego wymagającego skorzystania z zasobów kuchni.
 • Dodatkowy pokój - pełni różne funkcje - np. związane z podziałem grupy na 2 podgrupy celem realizacji wybranego celu.
 • Sypialnia - stwarza możliwość przenocowania dla osób, które mogą mieć taką potrzebę.
Dla Twojej wygody przedstawiam listę kilku lokalnych miejsc, które możesz odwiedzić dla wypełnienia czasu, zaspokojenia głodu lub pragnienia.

Restauracje

Niedrogie / Tanie Jedzonko:

 • La Mario Lunch bar - Bar zlokalizowany na ulicy  Świętokrzyskiej 12 w budynku ZUS - czynny od poniedziałku do piątku. Ceny niskie.

Kawa + ciastko lub bez ciastka

 • Liv'Inn hotel - znajduje się w odległości 1 minutowego spaceru od gabinetu na ul. Wrocławskiej 5A. Dobra kawa. Brak ciasteczek :). To miejsce ma poważną zaletę - wyjście na cichy, zacieniony ogródek wolny od hałasu ul. Wrocławskiej.
 • Buczek - zapewne znana Ci sieć - lokal znajduje się w odległości 3 minutowego spaceru od gabinetu na ul. Wrocławskiej 11A a tutaj jak wiesz będzie już nie tylko kawa ale i ciasteczko.
 • Piekarnia Pod Telegrafem - zlokalizowana na ulicy Wrocławskiej 5B czyli w odległości 1 minuty spacerem. Kawa raczej bez smaku a ciastka wolę nie komentować bo jest różnie - niektóre ok a inne nie. Mają tam również zapiekanki itp. Szału nie ma ale ujdzie.
 • Sklep Żabka - na rogu ul. Lubelskiej i Prądnickiej (wejście od Lubelskiej). Mają bardzo dobrą kawę.
 

Całkowita ilość spotkań: 24 sesji ( 120 minut)

 • OPŁATA STANDARDOWA: 2880 PLN - opłata rozłożona na 2 raty. Pierwsza w dniu rezerwacji / zakwalifikowania do grupy a druga na 30 dni przed rozpoczęciem grupy.
 • OPŁATA OBNIŻONA: 2400 PLN -  Jest to możliwe jeśli dokonasz płatności z góry całej kwoty w dniu rezerwacji / kwalifikacji do grupy. Realizacja płatności możliwa jest z poziomu strony internetowej.
FAKTURA: Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o zgłoszenie tego faktu w trakcie dokonywania pierwszej wpłaty.

Rezygnacja formalna

Zgodnie z zasadami przyjętymi w pracy z grupą zamkniętą proces terapeutyczny trwać będzie 4 miesiące a formalna rezygnacja w tym okresie nie jest możliwa.

Rezygnacja

 • Rezygnacja przed zakończeniem grupy nie zwalania uczestnika z konieczności opłacenia wykupionej usługi.
 • W sytuacjach losowych uczestnik może ubiegać się o zaliczenie swojej opłaty na poczet kolejnej edycji tej samej grupy terapeutycznej lub innej usługi organizowanej przez Organizatora.

--- Zasady uczestniczenia w grupie psychoterapeutycznej ---

 • Psychoterapia grupowa prowadzona jest w modelu integratywnym. Leczenie odbywa się w oparciu o proces grupowy. Jeśli klient / pacjent wyrazi gotowość / chęć do pracy ściśle terapeutycznej terapeuta może wykroczyć poza ramy pracy procesowej poprzez wykorzystanie różnorodnych technik i narzędzi terapeutycznych dopasowywanych do potrzeb konkretnych pacjentów i dynamiki pracy konkretnej grupy terapeutycznej. Kierunek pracy z konkretnymi pacjentami wyznaczany poprzez zrozumienie jakości życia pacjenta będącej wynikiem historii jego życia, aktualnie używanych mechanizmów obronnych, nieprzystosowawczych przekonań i schematów funkcjonowania. Model integratywny uwzględniać może między innymi podejście interpersonalne, egzystencjalne, poznawczo-behawioralne, psychodynamiczne, systemowe. Istotną rolę odgrywać może praca poprzez ciało co dzieje się tylko i wyłącznie w sytuacji gdy zawarty zostanie osobny kontrakt na tego typu pracę. Ważnym uzupełnieniem terapii są techniki relaksacyjne i inne metody sprzyjające poszerzaniu świadomości. Podczas terapii dochodzi do nabywania nowych doświadczeń oraz wytwarzanie nowych, bardziej adekwatnych schematów reagowania poznawczo-emocjonalnego.
 • Terapia odbywa się w grupie zamkniętej. Grupa zamknięta ma stały skład osobowy.
 • W terapii grupowej uczestniczyć mogą osoby przychodzące z własnej inicjatywy oraz skierowane przez lekarzy i specjalistów.
 • Uczestnicy grupy utrzymują w pełnej tajemnicy wszystkie informacje pozyskane w ramach procesu terapeutycznego. Złamanie zasady tajemnicy jest równoznaczne z przerwaniem leczenia i odpowiedzialnością za konsekwencje wynikające z ujawnienia informacji objętych tajemnicą.
 •   W opisie konkretnej usługi psychoterapeutycznej na stronie www.mojapsychoterapia.pl pod zakładkami w kategorii "Rezerwacje i finanse" znajdują się informacje: Całkowita długość procesu terapeutycznego, częstotliwość spotkań, długość pojedynczej sesji, liczebność grupy, forma płatności, rezygnacje, zwroty. W dziale "zasady i regulaminy" znajdują się informacje, których akceptacja jest konieczna aby zostać zakwalifikowanym do grupy.
 • Nadmiarowa nieobecność w sesjach grupowych wpływa niekorzystnie na proces terapeutyczny i skutkować może decyzją terapeuty o zakończeniu terapii dla konkretnego uczestnika lub wiązać się może z koniecznością stworzenia specjalnych zasad odwoływania sesji dla konkretnego uczestnika.
 • Uczestnictwo w grupie terapeutycznej wiąże się z koniecznością świadomego korzystania z własnej energii agresywnej, która ma prowadzić do asertywności w wyrażaniu poglądów. Pacjent może z niej korzystać w celu odważnego wyrażania siebie ale jednocześnie zobowiązany jest dokładać wszelkich starań aby nie przekraczać granicy za którą rozpoczyna się krzywda drugiego człowieka.
 • Uczestnictwo w grupie wiąże się z całkowitym zakazem używania środków psychoaktywnych w trakcie sesji grupowych oraz nie przychodzenia pod ich wpływem na terapię.
 • W okresie psychoterapii pacjent nie może pozostawać w psychoterapii u innego psychoterapeuty. Wyjątkowe sytuacje wymagają szczegółowych ustaleń z psychoterapeutą prowadzącym.
 • Psychoterapeuta jest zobowiązany do zachowania w tajemnicy wszystkich informacji pochodzących z terapii, a także samego faktu korzystania przez pacjenta z terapii, wobec osób trzecich, np. rodziny. Wyjątkiem jest sytuacja zagrożenia życia lub zdrowia pacjenta lub osób trzecich, albo sytuacje określone prawem. Współpracując z innymi specjalistami leczącymi pacjenta, np. psychiatrą, udostępnione mogą być, za wiedzą pacjenta, tylko niezbędne informacje.
 • Aby terapeuta mógł skutecznie pomagać, pacjent musi informować go na bieżąco o swoich przeżyciach , znaczących faktach ze swojego życia a w szczególności tych sytuacjach, które wiążą się z zagrożeniem życia – np. myślach samobójczych.
 • Pacjent ma prawo zapytać swojego terapeutę o wykształcenie, wyszkolenie zawodowe, przynależność do organizacji zawodowych, superwizję, staż pracy, doświadczenie zawodowe, metody terapeutyczne i sposób prowadzenia terapii.

Opinie Pacjentów