Psychoterapia Integratywna systemowa Kraków

tel.: 530 22 32 42
Zarezerwuj Konsultację | Psychoterapię grupową | Warsztaty tematyczne

Grupa terapeutyczna w Krakowie

Decyzja o pójściu na grupę nie była łatwa, jednak Paweł przekonał mnie stwierdzeniem że każdy kto zaczyna też się boi tego procesu. Myślę, że to co może być jedną z większych barier – czyli nasz strach czy wstyd – tak naprawdę staje się tym co łączy ludzi którzy są w grupie. Prawdopodobnie inni mają bardzo podobne emocje do nas (tak było w moim przypadku) i właśnie w trakcie uczęszczania na grupę można zdać sobie sprawę z tych podobieństw i wiele nauczyć się od innych.W grupie zrozumiałem jak być w dużo lepszych relacjach z ludźmi, jak być szczery z innymi ale również sam ze sobą. Grupa to rozmowa, wzajemne uczenie się emocji i możliwość zauważenia tego jak nas widzą inni. Myślę, że w dzisiejszym świecie o prawdziwe i szczere relacje jest dość trudno, a na terapii grupowej można takie dostać i wiele z nich wyciągnąć.Po uczęszczaniu na grupy terapeutyczne u Pawła moje życie stało się znacznie bardziej bogate, mam więcej sił każdego dnia, a moje relacje z innymi ludźmi są teraz lepsze niż kiedykolwiek.

Mateusz

Bartosz

Na terapię indywidualną trafiłem do Pawła z polecenia. Po kilku sesjach, dołączyłem do terapii grupowej, do której byłem jednak sceptycznie nastawiony, traktując ją jako długofalowe, mało efektywne działanie. Moje szczęście, że pomyliłem się bardzo. W rzeczywistości był to świetnie zainwestowany czas oraz pieniądze, czego efekty będę zbierał jeszcze długo w swoim życiu.

Grupa okazała się zarówno wielkim wsparciem ze strony interesujących ludzi, jak i miejscem rozwoju mentalnego, poszerzania horyzontów czy doświadczania różnych ludzkich rzeczywistości. Z kolei sam Paweł okazał się świetnym specjalistą, który z każdym kolejnym spotkaniem coraz bardziej mi imponował. Imponował swoim profesjonalizmem, perspektywą i dystansem obserwacji, trafnymi uwagami jak i wyważeniem w ocenie. Jego metody okazały się bardzo skuteczne dla grupy, a ja sam jestem duży krok dalej. Szczerze Dziękuję

Jacek

Do półrocznej grupy terapeutycznej mieszanej dołączyłem rok temu i muszę przyznać, że była to jedna z najlepszych inwestycji w siebie jaką zrobiłem w życiu. Grupa terapeutyczna w zasadzie ma symulować nasze relacje w normalnym życiu w społeczeństwie. Dzięki temu, że mamy do czynienia z różnymi osobami tak samo jak w normalnym życiu bardzo szybko wychodzą na jaw nasze dziwactwa, nasze lęki, nasze zahamowania oraz nasze schematy działania i myślenia. Grupa daje od razu feedback i dzięki temu można zatrzymać się na chwilę nad danym fenomenem i sprawdzić, czemu reagujemy lub czujemy się w ten a nie inny sposób i dzięki profesjonalnemu prowadzeniu przez terapeutę Pawła Potońca, któremu nota bene zawdzięczam normalne dorosłe życie, możemy dany aspekt uchwycić. Ostatecznie ten fakt może prowadzić do naszej wewnętrznej zmiany. Do naszego uzdrowienia lub przynajmniej do znaczącego polepszenia naszego życia.  Poleciłbym każdemu aby chociaż raz w życiu dał sobie szansę na takie doświadczenie.

Olek

Dzięki terapii otworzyłem się na świat i w dużo mniejszym stopniu boję się mówić szerze na wiele tematów. U części osób widać było radość na twarzy gdy przestała chować się ze swoimi emocjami i zaczęła mówić innym co czują. Ja również jestem szczęśliwszy. Prawda nie jest zawsze łatwa ale teraz wiem, że jak ją ujawnię to zbiorę dobre plony. Spotkania były też dobrym miejscem do eksperymentowania ze sobą. Wtedy coś było posiane u mnie w środku, ale prawdziwa praca i rozkwit wartości wziętych z terapii następował w życiu codziennym. Wtedy pamiętałem o przerabianych tematach i musiałem pokonywać strach i otwierać dla innych. Oczywiście praca nad sobą trwa do końca. Ty w ogóle Paweł jesteś super gość. Dużo musiałeś się uczyć, ale ja bardziej podziwiam talent jaki masz do wykonywania swego zawodu. Jestem przekonany, że powodem takiego stanu rzeczy są wartości, na których się opierasz w życiu. Czuję od Ciebie czystość i naturalność.

Półroczna Grupa Męska

Gdyby ktoś się zastanawiał czy iść do Pawła to niech po prostu idzie i zobaczy że jest dobry w tym co robi. Jedyną i kluczową koniecznością na terapii u Pawła jest chęć do działania i rozwoju. Na pierwszych spotkaniach byłem sceptyczny ale warto chwilę poczekać. Nie zrażajcie się po 2-3 sesjach bo terapia to proces i nikt za sprawą magicznej różdżki nie rozwiążę Waszych problemów w 3 godziny. Byłem na kilku godzinach indywidualnych spotkań a później półrocznej grupie, którą z całego serca polecam wszystkim. Łamcie swoje granice i nie wstydźcie się mówić o tym co w Was siedzi, dzięki temu postępy będą zdecydowanie szybsze. Pozdrawiam i dziękuje! Łukasz.

Półroczna Grupa Męska

Do tej pory jak wspominam te spotkania to mi się robi ciepło i nostalgicznie, bardzo dużo z nich wyciągnąłem i myślę, że za jakiś czas się zapiszę na grupę ogólną. Jeśli chodzi o to czym grupa jest/była dla mnie to przede wszystkim zderzeniem z totalnie innymi od siebie charakterami. Niesamowicie przekonałem się, jak różne patrzenie i myślenie o różnych sprawach możemy mieć.

Wydawałoby się, że pewne rzeczy wszyscy widzą tak samo, a tu jednak zaskoczenie. Coś co dla kogoś jest ogromnym problemem, dla mnie okazywało się banalne i nieistotne. To samo działo się w drugą stronę. Doświadczenie tego sprawiło, że nauczyłem się patrzeć ciut dalej, wyjść przed szereg i zauważać swoje myśli, zanim przejmą władzę nad emocjami i zareaguję w taki a nie inny sposób. Kolejna rzecz to doświadczenia które robiliśmy. Bardzo dużo z nich skorzystałem, szczególnie z ćwiczeń oddechowych, które wciąż praktykuję. Sama atmosfera spotkań bardzo luźna (na ile może w ogóle być luźna psychoterapia). Szkoda tylko, że tak późno się otwieraliśmy i mam poczucie, że nie wszystkie rzeczy zostały zrobione lub powiedziane. Jeśli chodzi o Ciebie jako prowadzącego, to super jest to, że puszczasz grupę wolno, ale reagujesz kiedy trzeba, tak żeby wyciągnąć terapeutyczne rzeczy z tego o czym rozmawiamy, co aktualnie przerabiamy.

Czy poleciłbym grupę? Teraz wiem, że w 100%, choć myślę, że nie jest to dla każdego. Mi taki system odpowiada, bo nie mam problemów z kontaktami z ludźmi, ale na pewno są osoby, które wolałyby indywidualnie, przynajmniej na początku. Sam myślałem, że to będzie jak jakieś spotkania AA z filmów, ale przekonałem się, że KAŻDE, dosłownie każde jedno spotkanie niosło dla mnie jakąś wartość. Pozdrawiam Paweł i do zobaczenia!

Jacek

Edmund Tajchman

Dzięki Panu Pawłowi w ostatniej chwili przed katastrofą w życiu udało mi się zrozumieć malutką część siebie. Po paru doświadczeniach z terapiami, nie liczyłem na wiele, a okazało się jednak że istnieją ludzie z powołaniem, wiedzą i potrafiący słuchać o zrozumieć gdzie leży problem. Teraz po półtora roku spotkań odczuwam wielką zmianę w sobie. Zmianę pozytywną. Wszystko zawdzięczam Panu Pawłowi. Polecam z całego serc

 

Anna

Terapia u Pana Pawła skierowana jest do osób żądnych zmian, do każdego kto chce lepszej jakości życia. Spotkania są bardzo ciekawe, różnorodne i dość szybko można zauważyć pierwsze efekty. Pan Paweł pomógł mi zapanować nad emocjami oraz uratować związek z moim partnerem (mój związek ze samą sobą też jest teraz lepszy:):) Pożegnałam się ze stanami depresyjnymi, jestem dużo spokojniejsza, nauczyłam się słuchać siebie, tego co czuję…długo bym mogła pisać…ale trzeba po prostu się odważyć, zadzwonić i umówić się na pierwszą wizytę, bo nie ma na co czekać:):) Polecam Pana Pawła wszystkim tym, którzy mają problemy w związku , problemy rodzinne oraz niezrozumiałe smutki czy depresję, nie wierzą w nic „większego od nas samych” albo nie wiedzą jak sobie poradzić z „przewlekłym” problemem. Pozdrawiam i życzę dużo miłości i samych zdrowych relacji.

Krzysztof R.

Pan Paweł jest osobą o dużym doświadczeniu terapeutycznym, ale także życiowym. Dzięki jego pomocy można dotrzeć do swojego wnętrza, poznać i poczuć lepiej swoje emocje i przede wszystkim przestawić się na nowe tory. Jest osobą bystrą i inteligentną, często pokazuje inny punkt widzenia. Potrafi być ostry, czasem ochrzanić, ale ma to głębszy sens i pomaga na dłuższą metę – pozwala stać się mocniejszym psychicznie, jeśli człowiek zrozumie szerszy przekaz 🙂 Wykorzystuje ciekawe techniki, które pozwalają się przemóc w różnych sytuacjach. Jeśli szukasz osoby, która Cię będzie żałować i pogłaszcze po głowie to to nie jest to terapeuta dla Ciebie. Jeśli chcesz stać się lepszą osobą, silniejszą, pewną siebie i nie boisz się wyzwań to zdecydowanie polecam! 🙂

Olga

Paweł nie odpuszcza. Zgadzam się z przedmówcami, że nie jest to terapeuta, który głaszcze po głowie i czasem ze spotkań wychodziłam smutna, ale zawsze efektem było szybkie poradzenie sobie z problemem – znalezienie wyjścia. Dzięki temu systemowi pracy mogę stwierdzić że bardzo szybko poradziłam sobie z problemami.

Pan Paweł pomógł mi zaakceptować choroby przewlekłe i pokazał jak mogę nauczyć się z nimi żyć. Terapia uratowała mnie, mój związek i relacje z rodziną. Ja sama czuję się pewniejszym człowiekiem, dużo łatwiej radzę sobie z problemami i akceptuję różne swoje stany. Polecam wszystkim którzy chcą zmienić coś w sowim życiu, czują się nie na miejscu albo po prostu czują się źle. Co więcej polecam też tym którzy nie radzą sobie z krytyką – łatwo nie będzie, ale po terapii żyje się o wiele lepiej 🙂 Jestem bardzo wdzięczna że trafiłam na tego terapeutę.