Psychoterapia Integratywna systemowa Kraków

tel.: 530 22 32 42
Zarezerwuj Konsultację | Psychoterapię grupową | Warsztaty tematyczne

Psychoterapia

Oddać kontrolę

Stopniowo rozgrzewane powietrze odrywa od ziemi ociężały balon pozbawiając go dotychczasowej kontroli możliwej w „bezpiecznym” bezruchu. Oderwawszy się od ziemi pozostaje już tylko zakceptować prosty fakt, że nie da się od tak normalnie skręcić balonem i wybrać swój cel podróży gdyż jest on wybrany poniekąd za załogę przez wiatr, coś znacznie większęgo od człowieka. Owszem, wzbijając się lub opadając w pewnym stopniu wpłyniesz na kierunek lotu lecz w sposób pośredni i niedoskonały. Pomimo braku całkowitej kontroli nad kierunkiem lotu, jego głównym celem jest przygoda.

Psycholot – kierunek niebo

W psychoterapii, podobnie jak w locie balonem można przede wszystkim nigdzie nie polecieć lecz pozostać „bezpiecznie” przykutym do ziemi spoglądając w majestatyczne niebo niedostępnego szczęścia. Jednak głód nieba jest silny a jego brak doskwiera. Aby sięgnąć Twojego osobistego nieba Twoje uczucia muszą nabrać na lekkości i niczym szlachetny hel wynieść Cię wyżej. Czym lżejsze uczucia wypełniać będą Twoje serce tym wyżej się wzniesiesz. Tak jak wiatr zmienia kierunek lotu na różnych wysokościach tak i Ty, zanim dostaniesz się w najwyższe warstwy Twojego jescestwa odwiedzisz obszary zarówno piękne jak i trudne. Oczywiście jest zawór bezpieczeństwa – obcując z tym co trudne możesz w każdej chwili wypypuścić Hel. Możesz jednak za cenę samoświadomości iść dalej ku „niebu” i dalej doświadczać. Z czasem Twoje serce będzie lżejsze a Ty z nim doświadczać coraz intensywaniej.[nbsp] Nie wiem czego doswiadczysz, czy będziesz musial międzylądować lub zmieniać załogę. Jedno jest pewne. Oderwanie się od ziemi oznacza pozbycie się pełnej kontroli i pozwolenie by być nie zawsze tam gdzie się chce.

Psycholot – kierunek ziemia

A co jeśli doświadczysz już swojego „nieba”? Czy będziesz potrafił(a) wrócić na ziemię i żyć jak człowiek? Wypuszczenie szlachetnego helu nie jest łatwe bo życie w chmurach jest pociągające i daje wiele przywilejów. Jednak jest to tylko mały wycinek życia. Ci którzy tego nie rozumieją rozpoczynają psychoterapię nie od ziemi lecz od nieba ucząc się tracić swój nobilitujący hel bo głównym celem psychoterapii jest odkrycie swojego prawdziwego życia a jest nim oscylacja między niebem a ziemią.